fakt to funguje???!!!

1. dubna 2008 v 21:57 | Klarusha |  Cviceni
10 minut cvičení denně - má to význam?
Máte málo času. Ať už jste vytížená pracovně, čas vám krade dojíždění do zaměstnání nebo se snažíte jako chytrá horákyně získat volný čas při péči o děti a domácnost? Tato informace je určena právě vám.
Často se stává, že s nadbytečnými kily bojujeme právě v životním období, kdy nemáme na cvičení vůbec čas a stěží najdeme chvilku na jídlo, na tož, abychom se stihli zamyslet, co je a není zdravé a nízkokalorické. Ať už jsou vaše důvody, proč nemůžete 3x v týdnu navštívit posilovnu, bazén nebo lekci aerobiku jakékoliv, nelámejte nad svými nadbytečnými kily hůl. Pro hubnutí totiž platí, že vše se počítá! Také možná znáte nazpaměť doporučení, že chcete-li zhubnout, musíte se aerobní aktivitě věnovat alespoň 20 minut v kuse, nejlépe půl hodiny, jinak prý nemá význam pro spalování tuků.
Tak to je velký omyl! Nedávná studie provedená v USA prokázala, že úbytek váhy u sportujících jedinců je stejný, jestli se věnují aerobní aktivitě 30 minut v kuse nebo 3x denně 10 minut. Co to znamená v praxi? Má význam i 10 minut! Pokud se vám je podaří najít dokonce 2x nebo 3x denně jste na tom stejně, jako když si dáte do těla 30 minut denně. Takže ráno v poledne i večer - nastartujte rotoped, švihadlo nebo se vydejte na krátkou svižnou procházku. Podobně je to i se cviky na zpevnění těla. Sestavte si svoji posilovací desetiminutovku, kterou zvládnete před snídaní, při pomáhání s domácími úkoly i večer u televize. 10 minut se dá vydržet, i když se vám právě nechce! V neposlední řadě je tu i další pozitvním efektem tohoto častého cvičení, je to fakt, že váš metabolismus je stále aktivován a nemá čas zpomalovat se a bránit dalším váhovým úbytkům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Ted se docela drzim,ale myslite si ze hodne jim??

JO ses nenazrana
Docela hodne
No da se to
No to teda min nez ja

Komentáře

1 Deli.sqa Deli.sqa | Web | 2. dubna 2008 v 15:58 | Reagovat

Hefkej blog :-D Thin is IN :d)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama